Konsultacje społeczne - Program Rozwoju Powiatu Grajewskiego na lata 2025-2031
W dniu 6 listopada 2024 r. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grajewie odbyło się spotkanie z mieszkańcami powiatu grajewskiego oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych, w związku z trwającymi konsultacjami społecznymi dotyczącymi projektu Programu Rozwoju Powiatu Grajewskiego na lata 2025-2031. Spotkanie poprowadził Prezes Zarządu firmy IDENEA CONSULTING Sp. z o.o. Norbert Brzostowski, wykonawca usługi obejmującej opracowanie Programu Rozwoju Powiatu Grajewskiego na lata 2025-2031.
W trakcie spotkania przedstawiono:
- wnioski z diagnozy i badań w wymiarze społecznym, gospodarczym, środowiskowym i przestrzennym,
- cel główny, priorytety, cele szczegółowe rozwoju,
- kierunki interwencji podejmowane dla osiągnięcia celów szczegółowych.
Uczestnicy podjęli dyskusję na temat różnych aspektów Programu, podkreślając zarówno jego mocne strony, jak i słabe punkty, które wymagają poprawy lub zmiany.
Przypominamy, że konsultacje społeczne potrwają do 18 listopada 2024 r. Każdy może wziąć w nich udział, wypełniając Formularz zgłaszania uwag i opinii do projektu Programu Rozwoju Powiatu Grajewskiego na lata 2025-2031, w następujący sposób:
- pocztą tradycyjną na adres: Starostwo Powiatowe w Grajewie, ul. Strażacka 6B, 19-200 Grajewo,
- pocztą elektroniczną na adres: powiat@starostwograjewo.pl,
- osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grajewie, ul. Strażacka 6B, 19-200 Grajewo, sekretariat, pokój nr 18.
Więcej informacji można uzyskać:
- osobiście w budynku Starostwa Powiatowego w Grajewie, pokój nr 20,
- telefonicznie pod numerem (86) 273-84-61,
- na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Grajewie,
- w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Grajewie.
Program to plan działania wyznaczający cele rozwoju Powiatu Grajewskiego w perspektywie kolejnych lat. Ustalenia zawarte w Programie będą stanowić podstawę do prowadzenia przez władze samorządowe średniookresowej polityki rozwoju społecznego, gospodarczego oraz przestrzennego. Wokół zawartych w dokumencie ustaleń koncentrować się będą działania władz samorządowych, a także innych interesariuszy, zmierzające do zapewnienia jak najlepszych warunków do dalszego rozwoju gospodarczego i życia mieszkańców wspólnoty samorządowej.