Ustawienia

Środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
pochmurno

Kolejna inwestycja powiatowa za nami

Dzisiaj, 26 czerwca 2024 r., dokonano odbioru końcowego robót zrealizowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Grajewie, reprezentujący Powiat Grajewski, a których wykonawcą było Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu sp. z o.o.

W odbiorze uczestniczyli Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Wicestarosta Grajewski Maria Gwiazdowska, przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie z Dyrektorem Janem Julianem Połonowiczem na czele, Wójt Gminy Radziłów Krzysztof Milewski oraz Prezes PD-M w Piszu Edward Maciejewski.

Osoby wyżej wymienione, po dokonaniu oględzin technicznych wykonanych robót, porównaniu ich z dokumentacją i niestwierdzeniu żadnych nieprawidłowości, podpisały protokół odbioru.

W ramach zadania inwestycyjnego pn. „Remont DP nr 1966B na odcinkach Brychy – Łoje-Gręzko” w maju br. wykonawca przygotował projekt dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z niezbędnymi pozwoleniami i decyzjami, po czym wszedł na teren budowy w celu realizacji zadania zgodnie z projektem. Łączna długość odcinków modernizowanej drogi w zadaniu wyniosła 835 m. Prace objęły odhumusowanie i karczowanie zakrzaczeń wzdłuż jezdni oraz oczyszczenie poboczy, roboty związane z wyremontowaniem przepustów rurowego oraz betonowego, polegające na wymianie części przelotowych, naprawie betonu fundamentów i płyty oraz naprawie poręczy. Uzupełniono i odtworzono korpus drogowy pomiędzy przepustami, odtworzono jezdnię i pobocza w jej ciągu, a także odnowiono rowy przydrożne w celu poprawy odwodnienia jezdni w trakcie roztopów i ulewnych deszczy.

Celem remontu była poprawa bezpieczeństwa osób korzystających z drogi, a także podniesienie ich komfortu jazdy.

Wartość zadania to ponad 1 mln 112 tys. zł. Powiat Grajewski na to zadanie pozyskał dofinansowanie w kwocie ponad 667 tys. zł, pochodzące ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Resztę kosztów współfinansowano ze środków własnych budżetu Powiatu Grajewskiego i Gminy Radziłów.

Galeria zdjęć

1. Uczestnicy spotkania 2. Odcinek drogi obok miejscowości Łoje 3. Prezes Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego w Piszu 4. Starosta Grajewski 5. Wicestarosta Grajewski 6. Wójt Gminy Radziłów 7. Tablica informacyjna 8. Wyremontowany odcinek drogi powiatowej nr 1966B

Pozostałe

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.