Logo powiatu grajewskiego

Konferencja prasowa - Pracownia Endoskopii

Dzisiaj, 19 marca 2025 r., w Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela w Grajewie odbyła się konferencja prasowa dotycząca przebudowy Pracowni Endoskopii. W wydarzeniu uczestniczyli: Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Wicestarosta Grajewski Maria Gwiazdowska, Dyrektor Szpitala Ogólnego im. dr W. Ginela w Grajewie Marta Romanowska, członek Zarządu Powiatu Sławomir Jan Ginel oraz lek. med. Waldemar Szycik.

Przebudowa Pracowni Endoskopii jest pierwszym etapem zadania pn. ” Podniesienie jakości udzielanych świadczeń medycznych poprzez doposażenie i modernizacje SOR i pracowni z nim współpracujących Szpitala Ogólnego w Grajewie”. 

W ramach tego etapu, oprócz wykonania dokumentacji, przebudowano pomieszczenia przeznaczone pod Pracownię, zamontowano wyposażenie stałe, takie jak wyposażenie łazienek, a także doposażono pomieszczenia w sprzęt medyczny – m.in. lampy sufitowe i dwie kolumny gastroenterologiczne.

Łączna wartość prac budowlanych i doposażenia Pracowni Endoskopii wyniosła ponad 1 mln 435 tys. zł. Całość zadania, które zakończy się pod koniec 2025 r. to prawie 12 mln zł. Na inwestycję Szpital pozyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach konkursu o dofinansowanie podmiotów leczniczych w ramach programu inwestycyjnego Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych w kwocie 11 952 090,00 zł. 

Odbiór prac budowlanych odbył się w ubiegłym tygodniu, dzięki czemu pacjenci mogą już korzystać ze specjalistycznych badań z zakresu górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, czyli gastroskopii i kolonoskopii w nowej Pracowni. 

Galeria zdjęć

1. Pracownia Endoskopii 2. Nowa zabudowa 3. Korytarz 4. Tabliczka 5. Sprzęt medyczny 6. Pomieszczenie zabiegowe 7. Wejście główne do grajewskiego Szpitala 8. Starosta Grajewski
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności