Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Grajewskiego
Dzisiaj 23 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grajewie odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Grajewskiego.
Podczas spotkania przedstawiono informacje na tematy:
- działań podejmowanych przez uprawnione instytucje w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa wypoczynku letniego;
- zagrożeń i oceny aktualnego stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożenia pożarowego lasów;
- profilowania jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu grajewskiego w ramach ochrony ludności i obrony cywilnej.
Przedstawiono również informację o konieczności opracowania „Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego Powiatu Grajewskiego na lata 2027-2031”.
W obradach uczestniczyli: Wicestarosta Grajewski Maria Gwiazdowska, kom. Ewa Jabłońska – Komenda Powiatowa Policji w Grajewie, Jarosław Szeszko – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie , Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grajewie Jerzy Jan Nikliński, Radny Powiatu Grajewskiego Bolesław Ruszczyk, Proboszcz Parafii pw. Św. Jana Pawła II w Grajewie ks. Tomasz Chludziński, Nadleśniczy Nadleśnictwa Rajgród Bogdan Brzoznowski, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich w Starostwie Powiatowym w Grajewie Piotr Milewski.
