Dnia 18 października 2016 r. w Szkole Podstawowej w Szczuczynie odbyła się  uroczystość Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych za  rok szkolny 2015/2016. W uroczystości wzięli udział nauczyciele oraz dyrektorzy szkół z terenu powiatu grajewskiego. Przedstawiciele najlepszych szkół odebrali z rąk Starosty Powiatu Grajewskiego Pana Zygmunta Kruszyńskiego, Wicestarosty Powiatu Grajewskiego Pani Alicji Rutkowskiej i Wiceburmistrza Miasta Szczuczyn Pana Krzysztofa Zalewskiego puchary oraz okolicznościowe dyplomy.

Współzawodnictwo sportowe w powiecie grajewskim prowadzone było na szczeblu szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt, chłopców i łącznej. Do klasyfikacji końcowej doliczone zostały punkty zdobyte we  współzawodnictwie wojewódzkim.

We współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych startowało 17 szkół, program współzawodnictwa obejmował 12 dyscyplin sportowych. W ramach realizacji współzawodnictwa sportowego Powiatowy Szkolny Związek Sportowy przeprowadził  24 zawodów powiatowych, 7 półfinałów  i 2 finały województwa podlaskiego.

W bieżącym roku szkolnym Powiatowy Szkolny Związek Sportowy postanowił uhonorować uczniów – Złotych medalistów finałów wojewódzkich i  wręczyć listy gratulacyjne dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych – złotych medalistów szkół ponadgimnazjalnych województwa Podlaskiego w zawodach sportowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze”.

Starosta Pan Zygmunt Kruszyński w imieniu Zarządu Powiatu Grajewskiego podziękował nauczycielom, dyrektorom szkół za przygotowanie, a młodzieży za osiągnięcia uzyskane w zawodach organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

- IV miejsce  w klasyfikacji łącznej, III miejsce w klasyfikacji dziewcząt i III w klasyfikacji chłopców zajęła Szkoła Podstawowa nr 2

III miejsce w klasyfikacji łącznej, IV miejsce w klasyfikacji dziewcząt, II miejsce w klasyfikacji chłopców zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie

-II miejsce w klasyfikacji łącznej, II miejsce w klasyfikacji dziewcząt i I miejsce w klasyfikacji chłopców zajęła Szkoła Podstawowa w nr 1 w Grajewie

I miejsce w klasyfikacji łącznej, I miejsce w klasyfikacji dziewcząt i IV miejsce w klasyfikacji chłopców zajęła Szkoła Podstawowa w Szczuczynie

Podsumowanie współzawodnictwa gimnazjów

Program współzawodnictwa obejmował 11 dyscyplin sportowych. W ramach realizacji współzawodnictwa sportowego Powiatowy Szkolny Związek Sportowy przeprowadził  22 zawody powiatowe i 6  półfinałów województwa podlaskiego i 2 finały województwa podlaskiego