11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Władze samorządowe, przedstawiciele placówek oświatowych i instytucji oraz mieszkańcy Grajewa wzięli udział w oficjalnych obchodach 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Tradycyjnie obchody rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele Trójcy Przenajświętszej w Grajewie. Następnie zgromadzeni, w asyście orkiestry i pocztów sztandarowych przeszli pod Pomnik Niepodległości tym samym oddając hołd Ojczyźnie i tym, którzy za jej wolność poświęcili swoje życie. Zebrani wysłuchali okolicznościowych przemówień, po czym złożyli kwiaty, w symbolicznych biało – czerwonych barwach.

Hołd bohaterom oddali między innymi przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu Grajewskiego: Starosta Powiatu Grajewskiego Pan Zygmunt Kruszyński, Wicestarosta Powiatu Grajewskiego Pani Alicja Rutkowska oraz Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Pan Stanisław Kossakowski.

Dodana: 16 listopad 2016 12:24

Zmodyfikowana: 16 listopad 2016 12:24