Uroczystość religijno-patriotyczna w Prostkach

W dniu 1 września 2017 w Prostkach odbyła się uroczystość upamiętniająca 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W kościele pw. Świętego Antoniego z Padwy w Prostkach została odprawiona msza św. w intencji poległych i pomordowanych z udziałem J.E.Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego, Dziekana Grajewskiego ks. prał. Czesława Oleksego, ks. dr Tadeusza Białousa, ks. Henryka Śmiarowskiego proboszcza Parafii pw.Św.Antoniego z Padwy w Prostkach.

Hołd poległym za naszą Ojczyznę oddały delegacje kombatanckie, samorządów powiatu, miast i gmin, inspekcji, służb mundurowych, zakładów pracy, a także przedstawiciele placówek i instytucji oświatowych, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Prostek.

Powiat Grajewski reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Pan Stanisław Kossakowski oraz Naczelnik Wydziału Zarzadzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Pan Antoni Milewski.

Asystę honorową tworzyli żołnierze z kompanii Honorowej Wojska Polskiego z Orzysza.

Po Mszy Świętej zgromadzeni uczcili pamięć poległych i pomordowanych oraz złożyli kwiaty i znicze przy obelisku koło kościoła, w miejscu byłego obozu jenieckiego w Boguszach,
pod pomnikiem przy drodze krajowej nr 65 oraz w miejscu straceń przy Osiedlu Leśnym.

Dodana: 7 wrzesień 2017 14:08

Zmodyfikowana: 7 wrzesień 2017 14:08